Nowe media i wychowanie

20 MAJA 2017, TORUŃ

NOWE MEDIA I WYCHOWANIE

Warsztaty i konferencje dla rodziców, katechetów i nauczycieli

Czy wiesz co czyta i ogląda Twoje dziecko/Twój uczeń? Dlaczego dzieci są czasami tak agresywne? Co może niszczyć osobowość dziecka?
Młode pokolenie to "tubylcy" przestrzeni wirtualnych i nowych mediów, gdzie my - dorośli - często jesteśmy tylko gośćmi. Warto to zmieniać! Jest to bowiem ogromna szansa na zrozumienie dzisiejszych uwarunkowań i na budowanie lepszej komunikacji w perspektywie edukacyjnej. Dlatego właśnie zapraszamy Ciebie na spotkanie, abyśmy wspólnie spróbowali zrozumieć w czym uczestniczą i jak mogą kształtować się osobowości młodego pokolenia pośród nowych technologii oraz jak my nie tylko możemy w tych procesach uczestniczyć jako towarzysze, lecz jak możemy aktywnie je wykorzystywać dla dobrego wychowania.

Kto prowadzi warsztaty i konferencje?

ks. Andrzej Kowalski

Ojciec duchowny WSD w Toruniu

S. Elżbieta Sozańska

Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi

Pani Małgorzata Więczkowska

Pedagog, medioznawca, nauczyciel dyplomowany

Program wydarzenia

sobota, 20, maj 2017

# Session Speaker(s) Time Venue
1 Rozpoczęcie konferencji ..... 10:00 - 10:15 Aula Centrum Dialogu
2 Smartfony i tablety – szansa czy zagrożenie? Pani Małgorzata Więczkowska 10:15 - 10:55 Aula Centrum Dialogu
3 „Mamo, Tato, kupcie mi to!” – czyli o gadżetomanii słów kilka Pani Małgorzata Więczkowska 11:10 - 12:00 Aula Centrum Dialogu
4 Przeżywanie poczucia winy u dzieci i młodzieży S. Elżbieta Sozańska 11:10 - 12:00 Sala na piętrze, Centrum Dialogu
5 LearningApps, czyli aplikacje edukacyjne – wiele pomocy w jednym miejscu ks. Andrzej Kowalski 11:10 - 12:00 Sala medialna, WSD, parter
6 Fenomen Pokemona: struktura, działanie i konsekwencje pedagogiczne Pani Małgorzata Więczkowska 12:15 - 13:15 Aula Centrum Dialogu

Organizatorzy wydarzenia

Sprawdź dzięki komu możemy się spotkać!

Patronat medialny

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA